הדיג שלנו באמסטרדם

our-fisherman-at-amsterdam-cover

בין אם רוצים לנשנש "קיבלינג" עם איולי טרי או הרינג מהטובים שבאמסטרדם ובין אם רוצים ליבא הביתה סלמון נפלא, מרכז הדגים באמסטרדם הוא המקום.

כרטיס ביקור

Vishandel Centrum

  • Haarlemmerdijk 4
    Amsterdam
    Netherlands
  • +31 20 623 1697
  • מפה

רחוב הארלם לטעמי הוא אחד הרחובות היותר שווים מבחינת שילוב אווירה, ברים, מסעדות וחנויות ולמרות שכמו רוב אמסטרדם הוא עמוס תיירים, בכל זאת התחושה בו יותר אותנטית.

במרכזו (Haarlemmerdijk 4) נמצא מרכז הדגים. חנות קטנה ומקומית עם מבחר דגים ופירות ים. בהמשך לויטרינת התוצרת הטרייה עומד דרך קבע "הדייג" שלנו ומפלט במיומנות מרשימה הרינגים כבושים, דגי סלמון וקוד וכמובן גם דגים אחרים.

חבריי ואני שמגיעים לשם לעיתים תכופות, מזמינים דג סלמון טרי. מפולט, חתוך למנות אישיות, ארוז בשקיות ואקום. קצת קרח או צידנית מתקפלת טובה וכמה שעות אחרי זה כבר נצלה בפשטות דג סלמון מהנפלאים שטעמתי. אולי סלמון בר באלסקה עולה עליו בטעמו.

אבל גם כאשר לא מתאים לנו לסחוב הביתה דג שלם, פשוט לעבור דרך החנות הקטנה הזו ולנשנש הרינג נפלא בלחמנייה רכה (או כמוני - סתם כך מצלוחית עם חמוצים) או במגשית קרטון לטבול באיולי את ה"קיבלינג" החם - הגרסה ההולנדית לדג המטוגן בבלילה ולסגור כך פינה של ארוחה קלילה בצהרי יום או "סתם" להרגיש שטעמנו הולנד.

בוידאו הבא הצגה של מיומנות הפילוט והכנת הדגים ובסוף כבונוס, הכנת סלמון בצורה הכי פשוטה מצד אחד עם כבוד לחומר הגלם המשובח מצד שני.

 

3
 

תגובות

עוד אין תגובות לפוסט זה. זה הזמן לתגובה ראשונה שלך
כבר רשום/ה באתר? לוגאין כאן
אורח
שבת, 02 מרס 2024

Captcha Image

בחזרה לראש העמוד