ים, שמש וספורט. אנרגיות טובות בסנטה מוניקה

ים, שמש וספורט. אנרגיות טובות בסנטה מוניקה
אנרגיות טובות. סנטה מוניקה 

אנחנו כבר 15 או אפילו 16 שעות באוויר.
חצינו זריחה מעל אירופה, שקיעה מעל קנדה ושוב זריחה עם ההגעה לחוף המערבי.

לפנינו נגלה כרך רחב ועצום – לוס אנג'לס, וממערב תוחם אותו מפרץ סנטה מוניקה והאוקיינוס הפסיפי בכחול עמוק.
אני כמעט מריח את ריח הים ושומע את קולות השחפים.

לקחתי את צופי תוכנית הבוקר "יום חדש" של ערוץ 2 לרכיבה בטיילת.

מזג האוויר בלוס אנג'לס מאד דומה למה שאנו מכירים בישראל, למעט השפעות המדבר במערב ששולח מידי פעם את רוחות סנטה אנה החמות ויבשות. בסך הכל חם, רוב השנה יבש והגשם בחורף מקומי ולא רב.
המרחק בין מרכז לוס אנגל'ס לבין החוף הוא רק כמה קילומטרים, אולם מזג האוויר של קו החוף, מושפע דרמטית מהאוקיינוס הפסיפי הקר ולכן, באיזור המפרץ, מזג האוויר במשך רוב השנה נוח ואפילו אפשר להגיד קסום.
בריזה נעימה ושמש מלטפת. בבוקר אפילו קריר, גם בקיץ.

santa monica bay

לאורך מפרץ סנטה מוניקה פרוש חוף מאד רחב ועליו סלולה טיילת באורך 34 קילומטרים (!).
לצידה על החול, מתוחות עשרות רשתות המשמשות כמגרשי כדור עף חופים ומהצד השני מדשאות, גני משחקים, בתי קפה וכמובן רצועת הדוכנים המיוחדת ב-Venice Beach, בה מרוכז אוסף הזוי של היפים מהדור ההוא וגם צעירים, קבצנים וחסרי בית, אנשים מנותקים מהמציאות – וכולם מוכרים מכל הבא ליד, לכאורה רוחניים. אין ספק שווניס ביץ' הוא נושא לפוסט נפרד.

santa monica playמרגע הזריחה ועד השקיעה, רוחשת הטיילת פעילות ספורטיבית בלתי-פוסקת. צועדים, רצים, מחליקי רולרבליידס וסקייטבורד, רוכבי אופניים מכל סוג וצבע ולאחרונה גם רוכבי סגוויי שניתן לשכור (נו טוב, לזה לא הייתי קורא בדיוק ספורט...).

על החול ניתן לראות תושבים רבים המתאמנים באומנויות לחימה שונות או שעושים יוגה, גולשי גלים מכל עבר וגם קבוצות כושר המזכירות את הקבוצות בארץ אשר עושות הכנה לגיוס.

santa monica venice beachהמפרץ היפה, הטיילת המסודרת, שילוב עצי הדקל הגבוהים, הדשא מצד אחד ורצועת החול הרחבה כל כך, הספורטיביות והחיוניות הרבה של כל האנשים שם – כל אלו יוצרות אווירה מאד מיוחדת ואנרגטית.
אין כמעט פעם שאני מגיע לאיזור ולא נותן לעצמי זמן עם עצמי, קצת מוזיקת נשמה באזניות ומרחב למחשבות ורגשות.

אפשר להיסחף לאנרגיה הזו בקלות תוך צעידה, אך כיף הרבה יותר לשכור אופניים באחת החנויות הרבות ואז לגמוע את הקילומטרים הרבים, בנחת או תוך מאמץ.
ניתן לשכור אופניים זוגיות וליהנות מחוויה משותפת מיוחדת, או לשכור אופניים אליהם מתחברת עגלה קטנה לתינוק או ילד קטן ולגרור אותו לכל מקום.
ניתן לשכור תלת-אופן או אופניים ספורטיביות או את האופניים המקובלות ביותר שם, עם כידון רחב, ללא הילוכים אשר נותנות תחושת יציבות ורכות נסיעה ללא מאמץ.
חשוב לא לוותר על המנעול שמסופק בחינם עם האופניים, כי בדרך יש הרבה פינות ישיבה, מזנונים ובתי קפה ולידם מתקני נעילה לאופניים.

santa monica seagullלאורך הטיילת יש לפחות שני מזחים – המפורסמים בסנטה מוניקה ובווניס ביץ', ויש עוד שניים יותר דרומה באיזור חופי מנהטן ורידונדו. עלייה עליהם היא הזדמנות נהדרת לאזן רגע את הדינמיקה הספורטיבית בכמה רגעים של שלווה תוך התבוננות במפרץ, דווקא מכיוון הים לחוף.

תיירים רבים אשר מתחילים את הרכיבה במזח סנטה מוניקה המפורסם, עם פארק השעשועים הקטן, מגיעים לווניס ביץ' ונעצרים מול המרינה הענקית (Marina Del Rey). מאד מומלץ לעקוף את המרינה ממזרח ואז לחזור לטיילת מדרום לה ולרכב עד סופה – ב-Redondo Beach.
הרוכבים המנוסים שבינינו, ממשיכים אפילו עוד דרומה דרך השכונות השונות, לעיתים עד Long Beach, אולם זה כבר מאמץ אחר לגמרי ומסתכם ברכיבה של 70-100 קילומטרים עם לא מעט עליות.

בתוך המירוץ של לראות ולבקר, פנקו את עצמיכם בכמה שעות של שלווה. חפשו את הפרופורציות בחיים. תוכלו להשוות גם לפאר מסביב וגם לסחי שבווניס ביץ'. תוכלו להשוות לזמן הפנוי האין סופי של חלק מבאי החוף ולעומתם מקסיקנים שעובדים מסביב לשעון עבור פרוטות. תוכלו להשוות את היופי המדהים של המפרץ, אבל גם לחשוב על הארעיות על פיה הכל בנוי מסביב עקב סכנת רעידות האדמה.
אלו הדברים שעוברים לי בראש, ומשם אני שוקע בנושאים הפרטיים שלי.

כמובן, הכל עניין של פרספקטיבה. אפשר לראות את הדברים גם דרך נקודת המבט של ארנון קרמר פוסט אמריקן טאצ

המפה הבאה מציגה את כל הטיילת, כולל המעקף של המרינה


צפייה במפה מוגדלת

 

0
אבותינו? הגאלים?
אמריקן Touch
 

תגובות

עוד אין תגובות לפוסט זה. זה הזמן לתגובה ראשונה שלך
כבר רשום/ה באתר? לוגאין כאן
אורח
ראשון, 25 פברואר 2024

Captcha Image

בחזרה לראש העמוד