שוק פריזאי

שוק פריזאי
כל תות בונבון צילום: עמנואל רוזנצוייג

בכל עיר בעולם, אני קודם כל מחפש את השווקים.

המפגש עם התוצרת העונתית המקומית, בלי האריזות התעשייתיות אבל עם סידור מושך שהרוכלים השקיעו בו בכל ליבם תוך דגש על יצירתיות שפיתחו עם השנים.

מבין עשרות שווקים קטנים בפריז, יש אחד מקסים, קרוב למלון בו אני מתאכסן, אבל גם קרוב לשער הנצחון שאין כמעט תייר שלא עובר בו.

במסגרת תוכנית הטלוויזיה "יום חדש", אני לוקח את הצופים לסיור רומנטי בשוק.


צפייה במפה מוגדלת
אחרי מעבר תיירותי סטנדטי דרך שדרות האליזה עד לשער הניצחון, שווה לצעוד הצידה מהמסלול הרגיל, מרחק 3-5 דקות הליכה לשוק הקטנטנן שב-Rue Poncelet (משער הנצחון פונים צפונה ל-Av. de Wagram, שמאל ב-Av des Ternes ואז הרחוב הראשון ימינה).

דוכני פירות, חנויות מעדנים, בית קפה קטן עם עוגות נפלאות וקפה סביר (אני מודה, דווקא הקפה הצרפתי לא עושה לי את זה). מתוך השוק, יוצא רחוב נוסף בו יש חנות דגים נפלאה עם מבחר עשיר ומופלא של דגה טרייה, חנויות יין ממבחר היקבים הצרפתיים וגם מוצרי בשר.

paris market artichock

אם חוזרים לרחוב הראשי Av des Ternes ופונים ימינה, אחרי כמה מטרים תפגשו חנות מעדנים שמתמחה בטארין ופטה מסוגים שונים, איכותיים ויצירתיים. (Maison POU) חלק מככרות הטארין עטופים בבצק מקושט וחלקם טובלים בג'לי עשוי ציר משובח. כמובן שאפשר גם לקנות שם נקניקים מסוגים שונים, יין ולחם טוב.

paris market tarin01

כיף לקנות שם כמה פרוסות טארין שונות, בגט איכותי, בקבוק יין ולמצוא איזה ספסל מוצל באחד הרחובות הקטנים שמסביב ולהתענג על המעדנים המוקפדים באווירה רומנטית שהעיר הזו יודעת להשרות כל כך טוב.

paris market cake

0
זוּפֵּר לֵנְד
עליי...
 

תגובות

עוד אין תגובות לפוסט זה. זה הזמן לתגובה ראשונה שלך
כבר רשום/ה באתר? לוגאין כאן
אורח
שבת, 02 מרס 2024

Captcha Image

אודות המחבר/ת

טייס ברוב שנות חייו ובשלן אפילו הרבה יותר מזה. שותף ב - TOP TWO, מומחה לבניית קונספט מולטימידה. אב ...
בחזרה לראש העמוד