כשקוקי פגשה את בובי

כשקוקי פגשה את בובי
להיות צודק או מאושר? איור: ארנון קרמר

ארנון קרמר בגילוי לב משעשע, מספר על איך נפרד מזוגיות אינפנטילית עם שקיות קוקי, לטובת קשר שדורש יכולת לעיסה והבנה - שזה רק עושה לו טוב

מדברים על זה...

מזכיר קצת את הסיפור שלנו, רק שלבושתי הרבה, אני היא זו שהביאה אל מערכת היחסים שלנו "ידע קולינרי עשיר" שהסתכם במנת שיא: מלאווח עם ביצת עין.

אני דווקא זוכר שכבשת אותי עם המנה הזאת...

חמוד אתה, עדיין מעדיף להיות מאושר על פני צודק...אתה יכול להרפות, הקרדיט הוא כולו שלך, לפחות בתחום הקולנירי. אני זוכרת איך איבדתי את הראש בגלל צלחת פירות "מצולחתת" שהגשת לי...

אני חייב להודות, היו לי כמה מהלכים טובים...

היו וישנם. הדבר הכי חכם שעשיתי הוא לפנות לך את זירת המטבח, אתה השליט הבלתי מעורר, אבל הייתי רוצה לחשוב שאני "המוזה".

נראה לי שארנון ואני חולקים את אותה התלהבות ויצריות בכל הקשור לאוכל. הזוגיות, היא טריגר מצוין שמניע ומהווה השראה. אני גם לגמרי מזדהה עם ארנון והתובנה התת מודעת שלו (או אולי מודעת..) שזוגיות טובה היא כזו שדורשת ממך,רוב הזמן, להתאמץ, להזיע ולא לבחור בפתרון הקל, אך הבנאלי והמשעמם.

כששני גברים מגיעים בכוחות עצמם למסקנה כה עמוקה, מי אני שאקלקל?

לאחר הגירושים, כשבוע לאחר שהתמקמתי בבית החדש והריק, אימא שלי הביאה לי גזר עיתון הנושא את הכותרת "גרוש, שפר ביתך". הנייר המצהיב עדיין מתנוסס על המקרר וכותרת הביניים זועקת: "אז התגרשת...האם זו סיבה לגור בדיר חזירים?"

מסר מפתיע מאימא שלא ממש היתה מחוברת למה שקורה לי או לאיך שהבית נראה או למה הטעם של האוכל  עושה עוול למילה "טעם", אבל עובדה שזה עבד.

כגרוש שנאבק על משמרת משותפת וחצי חודש נמצא בחו"ל, מצאתי את עצמי מניע בית שעמד דומם כמה ימים ותוך כמה שעות ערוך לקלוט את השלישייה ובדרך כלל את שלל נספחיה, כלומר צהרון של כשמונה פיות רעבים וקצרי רוח.

כדור המשך לניצולי שואה, עתיר רגשות אשם וחפרנות פולנית טבעית ,לא יכולתי להתפשר על קפואים למיניהם או מחוממי מיקרו.

היה לי ברור שאני אבשל טרי ובריא.

ההתחלה היתה שניצלית בסיסית, אבל מספר הפיות שגדל מארוחה לארוחה הגדיל את המיומנות ואת הביטחון. לאט לאט בלי להרגיש, עשיתי הסבה למרוקאית. האוכל היה מטובל ומגוון יותר..

ואז.... הגיעה ההארה בדמות שקית הקוקי. הפלא השמיני של עולם הגרושים החננות.

כל המעלות שגרוש חולם עליהן בשקית אחת: קל להכנה, טעים, נקי, ממש "שגר ושכח".

וכך חלפו להן מספר לא מבוטל של חבילות במטבח הקטן שלנו והכל היה טוב. כשהתבססה לה התחושה של החזרה לשגרה, אפשר היה להתפנות להכיר בת זוג חדשה.זאת מן הסתם, והוותיקים יגידו שכצפוי, הביאה איתה תפיסה תזונתית שונה.

היא אוכלת בריא. לא שזה לא טעים, אבל מכינים את זה אחרת. פחות רטבים מוכנים, לעומת יותר ירק טרי.חשבון נסטלה צלל ואחוזי המכירות של סנפרוסט ירדו פלאים...

מסתבר,שמעבר לשכבת ההגנה השקופה, מצוי עולם עשיר של אפשרויות שהחל לגרות יותר ויותר את הדמיון ובעיקר את חוש הריח.

התחלתי לבחון את אפשרויות הפתיחה של שקית הקסם, אבל לקוקי שלי היו רק כמה חורי אוורור וגם הם בעובי של קיסם.

כרגיל,הסקרנות גברה על החששות וכעובר הנפרד משלייתו התחלתי את צעדי היציאה הראשונים.לא קל היה להיפרד מהמעטה השקוף והמגן ובעיתות לחץ חזרתי לאהבתי הישנה.

זוגתי שתחיה לא וויתרה. בהתמדה ולאחר כמה ספרי מתכונים יעילים ליומולדת, בובי הכניעה את קוקי.

התאווה לנשנוש...
אמא מקוונת מטרה
 

תגובות

אורח בתאריך חמישי, 10 מאי 2012 15:46

כמה סמליות יש דרך הפרספקטיבה המשעשעת הזו..
השגרה החדשה שמנסים ליצור אחרי משבר פרידה, המקום שמנסים לבנות מחדש עם הילדים, הכניסה לזוגיות חדשה - על כל הנגזרות ממנה.
החזרת אותי לימי מעבר, אי-שם מזמן...

חוץ מזה - אין על קוקי (-:
תמצא דרך להחזיר אותה למטבח (אולי כשבובי בחו"ל?)

כמה סמליות יש דרך הפרספקטיבה המשעשעת הזו.. השגרה החדשה שמנסים ליצור אחרי משבר פרידה, המקום שמנסים לבנות מחדש עם הילדים, הכניסה לזוגיות חדשה - על כל הנגזרות ממנה. החזרת אותי לימי מעבר, אי-שם מזמן... חוץ מזה - אין על קוקי (-: תמצא דרך להחזיר אותה למטבח (אולי כשבובי בחו"ל?)
אורח בתאריך שבת, 12 מאי 2012 12:36

הי

ברוך הבא למעגל!

זה שהיית מוכן לצאת מהמעטפה לטובת החתכים, ריחות, הבישול דמעות (מהבצל, רק מהבצל)הזיעה המלווה לכל זה רק אומר שמשהו היה שווה את זה באמת :-)

יחד עם זה, יש ערך לתקופה של "השקית", אחרת יש לידה מוקדמת מדי...

רונית

הי ברוך הבא למעגל! זה שהיית מוכן לצאת מהמעטפה לטובת החתכים, ריחות, הבישול דמעות (מהבצל, רק מהבצל)הזיעה המלווה לכל זה רק אומר שמשהו היה שווה את זה באמת :-) יחד עם זה, יש ערך לתקופה של "השקית", אחרת יש לידה מוקדמת מדי... רונית
כבר רשום/ה באתר? לוגאין כאן
אורח
רביעי, 27 אוקטובר 2021

Captcha Image

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://sh-taim.co.il/

בחזרה לראש העמוד