מנגו, אחד הפירות האהובים עלי ביותר, מאד נח להכנת סורבה ביתי.

על הבסיס הרגיל, נוסיף סלט קטן של קוביות מנגו עם עלי מיקרו בזיליקום שמשתלבים נפלא בעדינותם וצבעים עם המנגו הכתום.
על כדור הסורבה נפזר פינגר ליים – סוג של לימון שה"בקבוקונים" שלו הם בעצם דומים יותר לקוויאר. כדורונים קטנטנים שמתפצחים בפה כמו סוכריות קופצות בטעם לימוני.

תקריב של פינגרליים

הפינגר ליים יקר ודי קשה להשגה, אולם מכל פרי קטן כזה אשר ניתן למצוא ב"עלה הביתה", אפשר לפזר מעט על 3 מנות וזה מספיק כדי להקפיץ את המנה לליגה אחרת לגמרי.

חומרים לשש מנות:

אופן ההכנה

 1. מקפיאים את קוביות המנגו שמיועדות לסורבה. רצוי בשכבה אחת על מגש. לפחות לילה.
 2. במעבד מזון טוחנים את המנגו הקפוא (אם לא הקפדתם על הקפאה בשכבה אחת והקוביות דבוקות חזק אחת לשנייה, כדאי לחתוך שוב עם סכין ארוכה את המנגו הקפוא) יחד עם אבקת הסוכר וחלבון הביצה. יש כמובן הבדלים בין מעבדי המזון ואם המעבד שלכם חלש, כדאי אולי לטחון בשני שלבים את קוביות המנגו. מפסיקים כאשר המירקם חלק (בדרך כלל דקה עד דקה וחצי).
 3. מעבירים את הסורבה לקערה ומחזירים לפריזר עד ההגשה. עם הסורבה נשאר בפריזר יותר משעתיים, כדאי יהיה להעביר אותו למקרר למשך חצי שעה לפני ההגשה.
 4. את קוביות המנגו הקטנות מערבבים עם מיץ הליים או לימון ועם נבטי הבזיליקום.
 5. להגשה מניחים על צלחת 2 כפות סלט מנגו, עליו כדור סורבה
 6. על הסורבה מפזרים את התוכן של הפינגר ליים. חוצים אות באמצע לרוחב וסוחטים את הכדורונים ישירות על הסורבה. עם העצבעות מועכים את הקליפה מהצד הסגור שלה לכיוון החתך עד שלא נותרים יותר כדורונים.
 7. מגישים מייד

הכנת הסורבה בתרמומיקס

 1. מכניסים לקערת התרמומיקס היבשה 50 גרם סוכר לבן רגיל וטוחנים 10 שניות /  מהירות 10.
 2. מוסיפים את קוביות המנגו הקפואות ואת חלבון הביצה וטוחנים 1 דקה במהירות 8-9. נעזרים במרית להחזרת הסורבה למרכז הקערה ולעזור במידה ובהתחלה תנועת הטחינה קשה.
 3. מרכיבים את פרפר ההקצפה. כדאי לפזר את הסורבה בקערה סביב פרפר ההקצפה ואפילו להרחיק מעט את המסה מתחתית הקערה, כדי להקל על תחילת ההקפצה. מקציפים במהירות 3.5 / 40-60 שניות עד שהסורבה אוורירי.
 4. מגישים מיד או מעבירים לקופסת פלסטיק ולמקפיא עד להגשה או לייצוב במקרה והסורבה רך מידי.

סלט מנגו עם עלי מיקרו בזיליקוםסורבה מנגו עם פינגרליים ומיקרו בזיליקום על רקע מנגו חתוךסורבה מנגו עם פינגרליים ומיקרו בזיליקום על סלט מנגו במבט על